Świąteczny kiermasz w Rektoracie UŚ

14 grudnia 2018 r. na parterze w budynku Rektoratu Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 12) w godzinach od 9.00 do 13.30 odbędzie się świąteczny kiermasz prac artystycznych podopiecznych Ośrodka św. Faustyny w Tychach.

Ośrodek św. Faustyny realizuje zadania w zakresie rehabilitacji społecznej i zawodowej, zmierzając do ogólnego rozwoju osób niepełnosprawnych – poprawy sprawności niezbędnych do samodzielnego i aktywnego życia w środowisku. Celem ośrodka jest poprawa funkcjonowania społecznego i jakości życia uczestników, zmniejszając proces wykluczenia społecznego.

W czasie trwania kiermaszu, będzie można nabyć ozdoby świąteczne przygotowane przez wychowanków Ośrodka św. Faustyny w Tychach, które zostały wykonane podczas warsztatów terapii zajęciowej. Całkowity dochód ze sprzedaży prac zostanie przeznaczony na rehabilitację i integrację społeczną uczestników Ośrodka.