facebook twitter instagram issuu linkedin research gate youtube ustv

Wiadomości

Osiemnaste urodziny Usiołka

W sobotę 2 listopada 2019 roku osioł domowy Michał, podopieczny Uniwersytetu Śląskiego, świętować będzie swoje osiemnaste urodziny. Dodatkowo w tym roku mija dziesiąta rocznica objęcia przez naszą uczelnię opieki nad osiołkiem.

Salon Maturzystów 2019

Organizowany w szesnastu miastach w Polsce Salon Maturzystów to miejsce spotkań kandydatów na studia z przedstawicielami uczelni oraz z reprezentantami Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych.

Gala „Śląskie Asy” 2019

Podczas tegorocznej gali „Śląskie Asy” ponad 40 najzdolniejszych uczniów szkół ponadpodstawowych z województwa śląskiego, laureatów oraz finalistów olimpiad i konkursów przedmiotowych zostanie uhonorowanych listami gratulacyjnymi JM Rektora UŚ prof. dr. hab. Andrzeja Kowalczyka oraz upominkami.

Uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa prof. Paulowi Lagarde’owi

Tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Śląskiego otrzymał wybitny uczony prof. Paul Lagarde. Uroczystość nadania najwyższej godności akademickiej odbyła się 13 września 2019 roku. Wniosek Rady Wydziału Prawa i Administracji w tej sprawie został zatwierdzony przez Senat uczelni 25 czerwca 2019 roku (uchwała nr 396).

Konferencja podsumowująca program „Uniwersytet Najlepszych”

18 czerwca 2019 roku o godz. 10.00 w Pałacu Młodzieży w Katowicach (ul. Mikołowska 26) rozpocznie się konferencja podsumowująca pierwszą edycję programu „Uniwersytet Najlepszych”, podczas której uczestnicy przedsięwzięcia zaprezentują efekty całorocznej pracy pod opieką tutorów.

XXIII uroczysty koncert akademicki z okazji święta uniwersytetu

Z okazji święta Uniwersytetu Śląskiego JM Rektor prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk zaprasza na XXIII uroczysty koncert akademicki „Wieczorna Pieśń”, który rozpocznie się w sobotę 8 czerwca 2019 roku o godz. 17.00 w sali koncertowej Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach (ul. Zacisze 3). Koncert poprzedzi wykład pt.

Uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa prof. Tadeuszowi Lewowickiemu

Prof. Tadeusz Lewowicki, jeden z najwybitniejszych współczesnych pedagogów o uznanym międzynarodowym autorytecie, otrzymał tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Uroczystość odbyła się we wtorek 4 czerwca 2019 roku w Cieszynie.

Kierunek UŚ! Rekrutacja na rok akademicki 2019/2020

Już 3 czerwca 2019 roku rozpocznie się rekrutacja na studia na Uniwersytecie Śląskim. Uczelnia w roku akademickim 2019/2020 przygotowała bogatą ofertę edukacyjną, która umożliwi studentom nie tylko rozwijanie pasji i zainteresowań, lecz także odnalezienie się na rynku pracy.

Zakończenie roku szkolnego w I LO im. Juliusza Słowackiego w Chorzowie

31 maja 2019 roku o godz. 17.00 w I Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Chorzowie, działającym pod patronatem Uniwersytetu Śląskiego, odbędzie się uroczystość wręczenia świadectw ukończenia szkoły. W wydarzeniu udział wezmą uczniowie wraz z rodzicami, dyrekcja szkoły, grono pedagogiczne oraz pełnomocnik rektora UŚ ds. promocji i współpracy ze szkołami.

Akcja „Jeszcze tylko matura i na UŚ!”

Jak co roku w pierwszych dniach maja Uniwersytet Śląski wspiera uczniów szkół ponadgimnazjalnych przystępujących do egzaminów maturalnych. Abiturienci liceów objętych patronatem UŚ – I Liceum Ogólnokształcącego w Chorzowie, II Liceum Ogólnokształcącego im. Emilii Plater w Sosnowcu oraz III Liceum Ogólnokształcącego im.

Świąteczny kiermasz w rektoracie UŚ

8 i 11 kwietnia 2019 roku na parterze w budynku rektoratu Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 12) w godzinach od 9.00 do 13.30 odbywać się będzie świąteczny kiermasz prac artystycznych podopiecznych Ośrodka św. Faustyny w Tychach.

Dzień otwarty Instytutu Informatyki

29 marca 2019 roku o godz. 9.00 w Instytucie Informatyki Uniwersytetu Śląskiego (Sosnowiec, ul. Będzińska 39) rozpocznie się dzień otwarty. Zajęcia i wykłady, odbywające się w ramach wydarzenia, adresowane są do osób zainteresowanych studiowaniem kierunków związanych z informatyką.

Przedstawiciele uczelni na Ogólnopolskich Targach Edukacja 2019

Już w najbliższy wtorek 26 marca 2019 roku w Hali Widowiskowo-Sportowej „SPODEK” w Katowicach rozpoczną się XXI Ogólnopolskie Targi Edukacja 2019.

Spotkanie ze stypendystami ministra nauki i szkolnictwa wyższego

W roku akademickim 2018/2019 stypendia ministra nauki i szkolnictwa wyższego za wybitne osiągnięcia otrzymało 12 studentów i 5 doktorantów z Uniwersytetu Śląskiego. Wyróżnienia przyznawane były za osiągnięcia naukowe i artystyczne związane ze studiami oraz za osiągnięcia w sporcie, a wysokość stypendium wynosiła 15 tys. zł w przypadku studentów oraz 25 tys.

Wystawa „Śląska Nagroda Naukowa” w Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach

Od 4 do 29 marca 2019 roku w Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach (ul. Mikołowska 72A) eksponowana jest wystawa poświęcona Śląskiej Nagrodzie Naukowej 2019.

Wystawa pn.. „Śląska Nagroda Naukowa” w Bibliotece Śląskiej

Od 31 stycznia do 28 lutego 2019 roku w Bibliotece Śląskiej w Katowicach (plac Rady Europy 1) eksponowana będzie wystawa poświęcona Śląskiej Nagrodzie Naukowej 2019.

3. Śląski Festiwal Nauki KATOWICE

Różnorodne pokazy, ciekawe eksperymenty, stoiska tematyczne, wystawy, prezentacje i wykłady ze wszystkich obszarów wiedzy – to wszystko składa się na program Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE, którego trzecia już edycja rozpocznie się w styczniu 2019 roku.

„W radosnym oczekiwaniu...”. Koncert przedświąteczny

W niedzielę 16 grudnia 2018 roku o godz. 16.00 w kościele Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Katowicach (plac ks. Emila Szramka 1) rozpocznie się koncert przedświąteczny pt. „W radosnym oczekiwaniu...”.

Świąteczny kiermasz w Rektoracie UŚ

14 grudnia 2018 r. na parterze w budynku Rektoratu Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 12) w godzinach od 9.00 do 13.30 odbędzie się świąteczny kiermasz prac artystycznych podopiecznych Ośrodka św. Faustyny w Tychach.

Dzień z Uniwersytet Śląskim w II Liceum Ogólnokształcącym im. E. Plater w Sosnowcu

5 grudnia 2018 r. w II Liceum Ogólnokształcącym im. E. Plater w Sosnowcu odbędzie się wydarzenie pn. „Akademicka Emilka”, czyli Dzień z Uniwersytet Śląskim.

W programie wydarzenia zaplanowano wykłady i warsztaty naukowe prowadzone przez specjalistów z Uniwersytetu Śląskiego.

Przegląd Garażowych Wynalazków ponownie w programie 3. ŚFN KATOWICE

Już w styczniu 2019 roku odbędzie się kolejna edycja Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE. Jednym z elementów 3. ŚFN ma być strefa OFF Science i odbywający się w niej Przegląd Garażowych Wynalazków, który okazał się istotnym rozszerzeniem formuły ubiegłorocznego festiwalu.

Wręczenie dyplomów najlepszym absolwentom oraz nagrody w plebiscycie „Absolwent z Pasją”

W poniedziałek 19 listopada 2018 roku o godz. 15.00 w auli im. Kazimierza Lepszego w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego rozpocznie się uroczystość wręczenia dyplomów najlepszym absolwentom roku akademickiego 2017/2018 oraz nagrody w szóstej edycji plebiscytu „Absolwent z Pasją”.

Uroczyste posiedzenie Senatu Uniwersytetu Śląskiego

Posiedzenie Senatu Uniwersytetu Śląskiego zamykające obchody jubileuszu 50-lecia uczelni odbędzie się we wtorek 30 października 2018 roku o godz. 12.00 w auli im. Kazimierza Lepszego w rektoracie UŚ.

Prof. John Maxwell Coetzee doktorem honoris causa Uniwersytetu Śląskiego

Prof. John Maxwell Coetzee otrzymał tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Uroczystość odbyła się we wtorek 23 października 2018 roku o godz. 11.00 w auli na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego.

Gala „Śląskie Asy” 2018

27 września 2018 roku (czwartek)o godz. 13.00 w sali kinowej Wydziału Radia i Telewizji im. K. Kieślowskiego UŚ (ul. św.

Salon Maturzystów 2018

Organizowany w szesnastu miastach Salon Maturzystów Perspektywy 2018 to miejsce spotkań kandydatów na studia z przedstawicielami uczelni oraz z reprezentantami Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych.

51. inauguracja roku akademickiego

W poniedziałek 1 października 2018 roku Uniwersytet Śląski zainauguruje pięćdziesiąty pierwszy rok akademicki. Uroczystość rozpocznie się o godz. 11.00 w auli im. Kazimierza Popiołka na Wydziale Nauk Społecznych. JM Rektor oraz Senat Uniwersytetu Śląskiego zapraszają społeczność akademicką do udziału w uroczystości.

Prof. John Maxwell Coetzee doktorem honoris causa Uniwersytetu Śląskiego

Prof. John Maxwell Coetzee otrzyma tytuł doktora honoris causa Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Uroczystość nadania rozpocznie się we wtorek 23 października 2018 roku o godz. 11.00 w auli nr 8 Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 11b).

Uczniowie zainaugurują rok szkolny na Uniwersytecie Śląskim

We wrześniu Uniwersytet Śląski gościć będzie uczniów i nauczycieli czterech szkół ponadgimnazjalnych działających pod patronatem uczelni. Na Wydziale Nauk Społecznych, na Wydziale Nauk o Ziemi oraz w Śląskim Międzyuczelnianym Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych odbędą się uroczystości związane z inauguracją roku szkolnego 2018/2019.

„Śląskie na Śląskim FEST”

W sobotę 4 sierpnia 2018 roku o godz. 13.00 na Stadionie Śląskim w Chorzowie rozpocznie się rodzinny piknik pod hasłem „Śląskie na Śląskim FEST”. W programie wydarzenia, nad którym honorowy patronat objął JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk, zaplanowano między innymi koncerty i mecz piłkarski, powstanie także strefa kibica.

Skróty

Biuletyn Informacji Publicznej
Copyright © 2001-2020
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.